YANGIN İHBAR SİSTEMİ

Yangın ihbar sistemi evinizin ya da çalıştığınız yerin güvenli bir şekilde olması sizlerin sağlığı açısından oldukça önem taşır. Bu da olası bir duruma karşı her zaman tedbirli olmanızı sağlamaktadır. Üretmiş olduğumuz duman dedektörü de sizlerin sağlığını koruma amacı ile geliştirilmiştir. Doğalgaz, ısı ya da yangın dedektörleri sayesinde olası bir felakete karşı korunmanızı sağlayacaktır.

Genel olarak ev kazaları ya da iş kazaları olabilir durumlardır. Fakat olayın önüne geçilemediği durumlarda da kişilerin kendi can güvenliklerini korumalarının da beraberinde gelmesinden dolayı kişilerin kendilerini korumaları için bu dedektörler geliştirilmiştir. Herhangi bir kaza anında bundan herkesin haberinin olması ve en kolay şekilde olay yerini terk etmeleri gerekir. Bunun da en kolay yardımcısı kaza anında haber veren duman dedektörleridir. Bu dedektörler kazanın olduğunu gaz sayesinde algılarlar ve ses çıkarırlar. Bu durum da kişilerin olası bir tehlikeye karşı güvenli olmalarını sağlamaktadır.

Yangın İhbar Sistemleri

Kalibre yangın ihbar sistemleri; Adresli Ve Konvansiyonel Yangın İhbar sistemi Hizmeti vermektedir.

Konvansiyonel sistem: Konvansiyonel sistemler bölgesel kurulan sistemlerdir. Örneğin;5 katlı bir binada 1.Kat bir bölge (1.katta 50 dedektör)olabilir. Yangının 1. katta olduğu bilgisini verir. Ama hangi noktada olduğu dedektör ışığına bakılarak bulunabilir.

Adresli Sistem : Adresli sistemler noktasal sistemlerdir. Yine 5 kaltı bir binada yangının hangi katta ve hangi odada olduğu bilgisini verir.

Kalibre yangın ihbar sistemlerini; cep telefonunuzdan yada pc nizden online olarak kontrol edebilirsiniz. Hangi bölgeden hangi dedektörden alarm geldiğini görüp hızlı aksiyon alabilirsiniz.,

Duman Dedektörü Sistemi

Genel olarak her türlü iş yerinde yangın ihbar sistemine ihtiyaç vardır. Ayrıca otel ya da yurt gibi çok kişinin kaldığı yerlerde de artık her odaya bir dedektör gelecek şekilde bu aygıtlar yerleştirilmektedir. Böylece kişilerin güvenlikleri tehlikeye atılmaz. Ayrıca doğalgaz gibi olaylarda da gaz insanı yavaş yavaş zehirlediği için ocağın vs. gaz kaçırdığı algılanmayabilir. İnsanların uyarılması için de yine bu dedektörlere ihtiyaç vardır. Böylece bu duman dedektörleri sayesinde korunmuş olacaksınız.

Duman Detektörü Modelleri

Bizler de sizler için duman dedektörleri geliştirmekteyiz. Teknolojinin de imkanlarından yararlanarak ürettiğimiz bu duman dedektörleri uzun yıllar da kullanacağınız şekilde tasarlanmaktadır. Görünüş açısından da güzel olan bu aygıtlar çok sağlam bir şekilde üretilmektedirler.  Ayarları yapıldıktan sonra da huzur içinde kullanım sağlanabilir. İnsan sağlığı çok önemlidir ve her insan çok değerlidir. Eğer ki örneğin yurt gibi bir kurum işletiyorsanız kişilerin sağlıkları da sizin elinizdedir. Genel olarak zaten belli kurumların belli özellikleri de bir arada tutmaları gerektiğini bilmekteyiz. Bu tür kurumlarda duman dedektörlerinin olması gerekliliği de yasal bir zorunluluk olarak gözükmektedir.

Bunun için”ücretsiz keşif ” formunu doldurup destek alabilirsiniz. Sorularınız için Sağ alt kısımda ki kutucuktan canlı destek alabilirsiniz.